bezy dwukolorowe

Małe, słodkie, kruche i kolorowe beziki.

Pieczesz bezy po raz pierwszy przeczytaj najpierw poradnik: "Jak zrobić bezy?"

Składniki:

  • 4 białka
  • 200g cukru
  • szczypta soli
  • barwniki spożywcze w żelu lub proszku (w wersji bezglutenowej proszę wybrać barwniki bezglutenowe)

Sposób przygotowania:

  1. Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę. Dalej ubijając na najwyższych obrotach dodawać stopniowo (po łyżce) cukier.
  2. Gdy piana będzie sztywna, lśniąca i cukier się rozpuści, rozłożyć ją do kilku miseczek i do każdej wmieszać trochę barwnika o wybranym kolorze. (Jeśli  chcemy mieć bezy biało- kolorowe, to należy zafarbować tylko część piany. Ja odłożyłam mniej niż połowę piany na bok, a resztę rozłożyłam do 3 miseczek i zabarwiłam na kolor czerwony, zielony i niebieski).
  3. Pianę o jednym kolorze przełożyć do jednego, jednorazowego rękawa cukierniczego, a drugi kolor do drugiego rękawa (lub ułożyć na dwóch kawałkach folii spożywczej i zwinąć je w rulon). W rękawach cukierniczych odciąć końcówki (niedużo tak, aby dwie końcówki zmieściły się do jednej tylki).

2

  1. Pianę w rękawach (lub folii) włożyć do rękawa cukierniczego z tylką np. w kształcie gwiazdki.

3

  1. Wyciskać bezy dowolnych kształtów na blachę wyłożoną papierem do pieczenia, pozostawiając odstępy między nimi. (Wychodzą 2 blachy bez).
  2. Piec w nagrzanym piekarniku w temperaturze 110°C przez około 1,5 godz, aż bezy będą dobrze wysuszone w środku. (Piekę 2 blachy jednocześnie. Można piec na grzałce góra- dół lub termoobiegu.  Przy ustawieniach piekarnika na grzałkę góra- dół w połowie pieczenia zamieniam blachy miejscami). Po upieczeniu uchylić drzwiczki piekarnika i pozostawić bezy do ostygnięcia.

Smacznego.

zegarek

Czas przygotowania:

około 30 min.
zegarek3

Czas pieczenia:

około 1,5 godz.
trudnosc Trudność: średnie
koszt Koszt: niski

bezy dwukolorowe

bezy dwukolorowe

bezy dwukolorowe

bezy dwukolorowe